Tipy při používání PILu

29. května 2007 v 21:57 | infant |  Rady do školy
.Minule jsme si řekli něco z teorie PILu, teď Vám povím jak se takový PIL dá dobře použít, neboli jak se PILuje.

Když chcete oPILovat písemku musíte mít i co nejlepší místo ve třídě, i když Vás ujišťuji že písemka lze oPILovat všude. Nejvýhodnější je sedět naproti učiteli o pár lavic dál. Taky je potřeba aby Váš soused měl pochopení pro to co děláte - musíte si vzájemně pomáhat i za cenu, že písemku nebudete mít stoprocentní.

Tipy na uložení PILu:
1.) napsat na lavici, nejlépe tužkou, protože při hrozbě prozrazení přes něj stačí přejet rukou a je po něm. Tady bacha na nervy, abyste si ho nesmazali zbytečně a pak tu písemku pos...však víte co myslím.

2.) pod etiketu lahve na pití , samo že musí být průhledná. Napijete se a rázem víte víc, ale pozor na to aby to nevypadalo podezřele.

3.) do podložky na psaní. Určitě můžete mít papír na který píšete podložený sešitem do jiného předmětu nebo něčím podobným. PIL jde napsat buď rovnou na něj anebo jak to dělám já: vložím pod obal sešitu malý potištěný nenápadný papírek, přesně na to místo vzadu na sešitě kde jsou informace o výrobci atd. tam se to krásně ztratí:-)

4.) a tohle je moje nejoblíbenější finta: do kalkulačky - přesněji pod ten výsuvný kryt co mají tyhle dnešní moderní počítadla, ještě záleží jestli se to vysouvá nahoru nebo dolu (u mě nahoru), povysunete, nakouknete a máte co jste potřebovali - že jste u toho předstíráte usilovné počítání snad nemusím zdůrazňovat. Alternativa je napsat si poznámky nebo vzorečky tužkou přímo mezi tlačítka.

5.) něco pro holky - pod sukni do punčochy. S tímhle postupem nemám moc zkušeností:-) ale ruku na srdce (nebo spíš na stehna): holky fakt si myslíte, že se zrovna tam učitel nebude dívat? (kdo ví jestli jenom dívat).

6.) teď něco elegantnější řešení: na spodní stranu desky stolu (lavice) přichytíme PIL napínáčkem, tak aby s ním šlo otáčet. Když ho nepostřebujete je zasunutý - pootočíte a instantní vědomosti se sypou. Pár technických podrobností: papír s PILem se vyplatí mít tvrdší, aby tak neodstával. Taky se hodí tam napínáček uchytit předem a ne na začátku hodiny - kladivo při zatloukání dělá rámus a rukou to jde těžko(když to nejde silou, jde to hrubou silou).

7.) kdysi jsem si taky schovával PILy do průsvitného pouzdra na brýle(osvědčilo se, škoda, že už ho nemám)

VAROVÁNÍ: takové ty průpisky s tahákama (takový ten vysouvací papírek a pod.) moc nedoporučuju - měl sem dva různé modely: jednomu odlétavala špička a oboum se solidně zasekával ten slavný vysouvací mechanismus a nešel zpátky narolovat - stát se to při písemce, bylo by to dost blbé:-(

>nejsou to zdaleka všechny způsoby PILování - vypsal jsem ty na co jsem si vzpoměl a ty co mám osvědčené. Pokud máte další, neváhejte a pište.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ayo Ayo | 30. května 2007 v 20:55 | Reagovat

Já osobně sedím před katedrou, takže si před hodinu trošku odsunu stůl a na horní hranu katedry nalepím tahák (respektive tvůj PIL), posléze při hodině "svádím" profesora.

2 DooFik DooFik | 3. září 2007 v 15:28 | Reagovat

tho neni tahak rsp jeho PIL na toto bacha ac to tak nevypada v tom je vazne dost velky rozdil...Klokanek vi o cem pise!!!

3 Leather Pleasure Leather Pleasure | Web | 17. prosince 2009 v 18:14 | Reagovat

nádhera

4 m. m. | E-mail | Web | 26. července 2010 v 14:15 | Reagovat

na základce jsem to dělala i tak,že jsem si to napsala tužkou na židli toho, kterej předemnou seděl :DD...

5 Eglantin Eglantin | E-mail | Web | 23. listopadu 2010 v 23:33 | Reagovat

Mně se ve zhoršených podmínkách osvědčily tři věci: 1. napsat si na dolní okraj papíru miniaturním písmem svůj PIL a následně ho vložit do jakéhokoliv sešitu tak, aby vykukovalo opravdu jen to, co je nutné a na zmíněný sešit naházet ještě různé jiné kraviny, aby to vypadalo extrémně nenuceně. Výhoda tohohle PILu je, že je viditelný jen z vašeho úhlu pohledu a i kdyby vám přeci jen profesor nakonec stál za zády, toho několikamilimetrového až centimetrového pahýlu si pravděpodobně nevšimne. Zvláště ne těch písmenek co skoro nejdou přečíst... (bohužel, jeho velká slabina jsou učitelé, co po nás dokonce chtějí, aby jsme "dali ty věci pryč")
2. Napsat si to na ruku. Tenhle PIL je tak otřepaný a debilní, že už je ani nenapadne, že by se našel takovej blb, co by ho použil. (Bohužel, pokud tady někdo pochybí, bude to mít negativní dopady pro všechny žáky daného profesora - před testy se budou umývat ruce.) V takovém případě je vysoce vhodné se prezentovat jako někdo, kdo si na sebe píše a kreslí pořád, přičemž šifrování taky není od věci - např. dějepisná data píšu jako telefoní čísla a španělštinu přeformuluji tak, aby to vypadalo jakožto vše, co musím zařídit, použitelné jsou ale i čmáranice a bůhvíco ještě. (jednoduše to chce trochu kreativity, originality a přirozeného nadání - ať už pro šifrování obecně, či PILování jako takové...) Někdy ale prostě stačí napsat si něco normálního a obyčejného (a z učebnice..) na vnitřní stranu ruky, kteroužto nenuceně necháváme na lavici (popř. volně podél stehna) hřbetem vzhůru. Využití takovýchto PILů je velmi snadné, prostě si povzdechnete, zvednete písemku, trochu ožužláte pero a nikdo si ani nevšimne, že hned vedle zněi třetí otázky teď máte taky odpověď... ;D Po použití se lze snadno zbavit důkazů tím, že vše graficky poupravíme, aby to nevypadalo jako vzorečky, ale jako motýl, atd.
A 3. propracovaná kooperace založená především na zavedení obecně platných posuncích (z důvodu bezpečnosti a utajení mise), možné je ovšem i dělení rovným dílem (= každý svým PILem pokryje pouze určité množství potřebných vědomostí a dále se milí PILaři podělí) - nemusím snad dodávat, že jsou-li studenti rozsazeni, zéměř veškeré úsilí v tomto ohledu je zbytečné (minimálně jestli jste krátkozrací jako já XD; díkybohu jsou aspoň někteří učitelé tak ješitní, že spoléhají na přistižení při činu, nebo alespoň nemají na rozsazování adekvátní počet žáků v poměru ke kapacitě hnízda). Nezdá se to, ale je to o hodně jednodušší. A navíc pak PILy mohou být menší a nenápadnější (lépe řečeno, to je právě ten důvod, proč je s nimi míň práce).

6 Eglantin Eglantin | E-mail | Web | 23. listopadu 2010 v 23:39 | Reagovat

...Mimo brutální podmínky je podle mě optimální mobil... Ideální je, pokud ani nemusíte připravovat PIL, ale máte v učebnici (čemkoliv) shrnutí (třeba dat nebo vzorečků) a to vyfotíte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama