Rasismus byl, je a bude

16. února 2011 v 15:00 | infant |  Krutá realita
Jsem rasista?!
Ehm, tak trošku ano. Asi jako každý neupřímný člověk z téhle země a každý Rom co nám rasisticky nadává do "gadžů" a "bílejch tlam". Včetně všech lidí co poslali do vězení na neúměrně dlouhou dobu žháře z Vítkova. Ano my všichni jsme rasističtí. I ty, milý antirasisto se chováš rasisticky, když si chytneš peněženku v blízkosti někoho snědšího.


Rasistou je i malé dítě, jenž se baví kucháním žížaly. Nebo lasička co vás napadne a pokouše. V obou případech je to proto, že se jedná o jiný živočišný druh, který je už na první pohled odlišný. Toho slova odlišný, si prosím povšimněte. Neboť odlišnost je v celém rasismu ta nejdůležitější věc. To, že je něco odlišné, může budit strach a strach zase plodí nenávist. A nenávist, to už je jen krok od násilností. Bum a máme tu rasismus jak vyšitý.

Můžete namítat, jak může být lasička rasista a co to s tím má kruci společného. Ale má a hodně. Jedna z teorií to vysvětluje pomocí genetiky. Kdo je odlišný, například má jinou barvu vlasů, nebo kůže, má na první pohled méně společných genů se mnou. Tudíž mi na něm z genetického hlediska méně záleží. Pokud se mám rozhodnout pomocí příbuznému nebo cizímu člověku, je jasné, kdo se ocitne bez pomoci. Stejně tak, pokud by nás nějaký šílenec postavil před děsivou volbu: buďto zemře soused, nebo vaše matka! Muhe he he! Pokud se nebere v úvahu fakt, že vaše máma se sousedem zanášela, tak je volba jasná.

Proč to tu ale vykládám. Vysvětluje to spíš, koho bych měl mít rád víc a koho míň, ne koho mám nenávidět. Odpověď nám dává zase genetika. Více organismů, spotřebovává více zdrojů. Zdroje jsou nutné k přežití a vzácné. Co tedy udělá tlupa šimpanzů, pokud najdou pod jejich oblíbeným ovocným stromem několik členů sousední tlupy? Zabijí je! Žádné vyhoštění, žádný políček, normálně je zabijí. Nehledě na to že tahle milá zvířátka se ve volné přírodě naprosto běžně a systematicky dopouštějí genocidy, pokud se usmyslí, že se jim hodí území sousedů. Zabíjí i mláďata. Naprosto přesně jako lidé. Namítnete, že zdroje už dnes pro lidi nejsou tak omezené a nemusíme bojovat o každý banán. Blbost. A vy to víte. Ať už práce, nebo sociální dávky, všechno jsou to zdroje a nás štve, že si to dotyčná sorta bere. A i když o zdroje nejde. Na vžité instinkty jeskynních lidí se dneska svádí kdeco.

Vrátíme se ke žhářství ve Vítkově. Ano je to hnusný čin a zaslouží si trest. Zničený život za zničený život, to je fér, ne? Jako v Chammurapiho zákoníku, oko za oko zub za zub. No ani ne. Spravedlivý trest by to byl ve chvíli, kdy by každý podobný čin byl posuzován a medializován stejně. Což jak víme, není. Potvrzují to desítky podobných zločinů, které kolikrát skončí jen pěti i méně roky vězení. To vš jen kvůli výmluvnému obhájci, dostatku peněz obžalovaného a faktu, že když to není tmavý tak to nikoho nese*e.
Nebo další takřka úsměvný příklad. Vzpomínáte si na chlapce, co šel podél kolejí a měl tu smůlu, že potkal dva cikány? A ještě vetší smůlu, že dva naprosto dementní cikány? Tuším, že jeden z nich byl dokonce dle IQ stupnice klasifikován jako idiot či debil. Kolik dostali? Deset let? Opravte mne prosím, jestli se pletu.

Je to trapné, že? Celý tenhle rasismus naopak. Televize i internet nám ukazují, jak stačí slovně zaútočit na menšinu, a máte problém. Na YouTube je také pěkné video, jak nějací neonacisti tvrdnou na romském sídlišti, policie tam okouní a poslouchá, jak okolo slídící Romové, velice hrubě a rasisticky urážejí členy této pokojné demonstrace. Dvojí metr jak se říká.

Většinová společnost se tváří jak všem strašně rasismus vadí. Ale každý už někdy vypustil větu o "zku*vených cikánech" o negrech, popřípadě "žluťácích".

V jednom ze článků o vítkovském procesu zaznělo:
"Podle odborníka na extremismus Zdeňka Zbořila nejen rozsudek, ale i celý soudní proces přinese poučení pro celou společnost."

Zajímalo by mne, jaké poučení podle pana odborníka tento proces přinesl. Já mohu prohlásit, že před tím, než mne celá tato záležitost znechutila, jsem byl mnohem menším rasistou, než jsem teď. Nemám a nikdy jsem neměl osobně nějaký problém s příslušníkem žádné menšiny. Nemám tedy osobní důvody je nenávidět. Přesto jsem vinen rasismem. Nemohu totiž bezpečně říct, že až nějaký Rom vejde do autobusu, kde se budu tísnit, tak na mne nedolehnou obavy o obsah mých kapes.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sophia K Sophia K | Web | 16. února 2011 v 15:35 | Reagovat

Pěkně napsané. Nejsem rasista, ať už jde o Romy, vietnamce nebo žížaly. Každý se narodil tak, jak se narodil, to nikdo neovlivní. Co člověk ale ovlivní je své chování. Jenže to není o rase, i když to tak lidé většinou berou...

2 Cassidy Halliwell Cassidy Halliwell | E-mail | Web | 16. února 2011 v 15:57 | Reagovat

máš pravdu, ale nezapomínejte, že nejen mince má strany dvě. Co takhle když ,,cikáni" zmlátí ,,bílého"? Bude to možná znít zastarale, ale je to také výchovou. Pokud jsou rodiče rasisté, je větší pravděpodobnost, že dítě bude taky rasista.

3 Alchemist Alchemist | 16. února 2011 v 16:14 | Reagovat

Nejsem rasista, jen nemám rád svině co kradou, nedělají a zneužívají systému odvolávají se na to, že jsou v právu a že jsou menšina...to že to sedí na cigány už je vedlejší věc
nehledě na to že mezi "rom" a "cigán" je sakra rozdíl, něco jako mezi "moravák" a "čech" (jako státní příslušnost) tudíž můžete některého cigána urazit tím, že mu řeknete rom...no, ty české rozhodně ne, protože je to většinou blb vedle blba

4 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 16. února 2011 v 16:21 | Reagovat

Já bych řekla, že rasistou asi jsem. Ovšem to je vedlejší. I kdybych nebyla, vadili by mi cigáni stejně. Kradou, zabíjejí a nepracují.
Nesnáším tady tu medializaci, když někdo napadne cigána (haha) tak je rasista největšího kalibru a všichni se z toho můžou posrat. A všichni lidumilové řvou hesla: ,,Všichni jsme si rovni." Ani prd.
Ovšem když cigán brutálně zbije nějakého Čecha, tak z toho je leda velký hovno.

5 Janey Janey | Web | 18. února 2011 v 16:29 | Reagovat

Ale i ti romi nejsou všichni stejní. Znám pár (tj asi 3) kteří jsou docela Ok. Ale když je člověk v práci a musí být na všechny milý a najednou přijde tlupa cigánů a začnou nadávat co nejste za "pi*use a bílou tlamu" tak bych je fakt nejraději postřílela.

6 foo foo foo foo | 20. února 2011 v 22:20 | Reagovat

Mě vadí na Romech/Cikánech (nevím, který výraz je uráží, tak raději použiju oba) jenom ta nerovnost, co se týče zločinného jednání proti majetku či zdraví jiné etnické skupiny.Když něco udělá snědší spoluobčan a může to být i vražda, obvykle se to v novinách shrne do malé zmínky na kraji, pomalu neviditelným písmem a se stejně trapným bezvýznamným trestem (Aby to náhodou nebyl rasismus). Když něco udělá bílý cikánovi/Romovi rozmázne se na hlavních stránkách nebo zdůrazní alespoň skandálním několikadenním opakováním dané události s obrovským písmem a "tragickými" fotografiemi.(Protože je to jasný rasismus). Nechci trpět předpojatostí či nesnášenlivostí vůči "jisté" skupině, ale dokud nebude zaveden jednotný metr... budu mít dojem, že pokud je nějaká skupina znevýhodňována, Romové to určitě nejsou...

7 Kerol Kerol | Web | 22. února 2011 v 21:26 | Reagovat

super článek, jsem tím tak říkajíc okouzlena :D je to skvěle napsaný článek ale něco k tý žížale, osobně nebojím se pavouků ani hadů ale z čeho je mi zle jsou žížaly, slimáci a berušky!

8 Kerol Kerol | Web | 22. února 2011 v 21:27 | Reagovat

ps: líbí se mi to co máš úplně dole na stránce, to s tím varováním :D jsem se zasmála

9 lola lola | 26. února 2011 v 19:44 | Reagovat

Zkus web o mp3 zdarma stahuj vice jak 300 000 mp3 bez omezeni: http://www.tvojemp3.net/ http://www.svetmp3.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama